En İyi İşlemci Markası Nedir?

Akıllı telefon alırken en büyük ayırıcı özellik hangi işlemci ile güçlendirildiğidir, peki en iyi işlemci hangisidir ve neler sağlar bize?

Daha hızlı ve iyi bir işlemciye sahip olmak telefon performansını nasıl etkiliyor?

En önemlisi ise fiyat durumu. Peki en yeni ve güçlü işlemciye sahip bir telefonu almak ne kadara mal olacak?

Bu yazımızda akıllı telefonların kalbini oluşturan işlemcilerin özelliklerinden, birbirleriyle kıyaslamaya ve bu işlemcilerin kullanıldığı telefonları listelenmesine kadar aradığınız birçok şeye ulaşacaksınız.

Bir insan için kalp ya da beyin ne ise, akıllı bir telefon için de işlemci, bir kalp ve beyin kadar önemli bir fonksiyon olarak karşımıza çıkıyor.

İşlemcilerin kapasiteleri düştükçe telefonların performans ve fiyatları da düşüyor. Böylelikle alacağınız telefonun işlemcisi ne kadar iyiyse aslında telefonun performansı da bir o kadar artıyor.

Son zamanlarda hızı ve gücü ile adından söz ettiren Qualcomm Snapdragon işlemcisine sahip akıllı telefon sayısı oldukça yüksek.

Belirli bir markaya atıfta bulunamasak da Android cihazlarında oldukça tercih edilen bir işlemci.

Bunun yanında, Samsung‘un bazı modellerine can veren Exynos işlemcisini görüyoruz.

Bu ara adını ABD ile yaşadığı kriz ile duyduğumuz popüler teknoloji markası ve 5G devi Huawei ise kendi işlemcisini kullanan bir başka marka. Markanın geliştirdiği işlemci ise Hisilicon Kirin olarak biliniyor.

Son olarak karşımıza güvenlik duvarının delinmezliği ile bilinen Apple‘ın işlemcisi, A12 Bionic çipleri çıkıyor.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?